14.2 C
Anykščiai
2024 / 03 / 28

Išlikite saugūs tamsiuoju paros metu: kaip gali padėti išmanusis telefonas?

Ar jau skaitėte?

Žiemos sezonas pasižymi ne tik nemaloniai žema oro temperatūra, tačiau ir ilgai trunkančiu tamsiuoju paros metu. Vėlai auštant ir anksti temstant, neišvengiamai dažniau tenka vaikščioti sutemus. Keliauti mažai apšviestose vietose būna nedrąsu, tačiau pasijausti saugiau gali padėti išmaniuosiuose telefonuose esančios funkcijos, apie kurias galbūt dar nežinojote.

- Reklama -

„Eiti pėsčiomis tamsiuoju paros metu ne tik nejauku ir nemalonu, bet gali būti ir nesaugu – nesvarbu, ar tai judri miesto gatvė, ar tamsus tuščias parkas. Dažnai nesusimąstome, jog priemonę, kuri gali padėti jaustis saugiau, kiekvienas turime savo kišenėje ar rankinėje. Išmaniuosiuose telefonuose veikia greitojo numerio rinkimo bei pagalbos žinučių funkcija, be to artimieji gali sekti jūsų buvimo vietą, taip užkirsdami kelią nelaimingam atsitikimui“, – sako „Samsung Electronics Baltics“ ekspertė Aurelija Krivickaitė.

Saugumo priemonė jūsų kišenėje

Asociatyvi nuotrauka. Shutterstock.

Paprasčiausiais būdas, suteikiantis saugumo jausmo tamsoje – savo buvimo vietos dalijimasis. Taip artimasis gali iškart reaguoti, jeigu vienoje vietoje užsiliekate per ilgai arba maršrutas nukrypsta ne ten, kur turėtų. A. Krivickaitė siūlo tam naudoti „Google Maps“ arba susirašinėjimų programėles, tokias kaip „Messenger“ ar „WhatsApp“.

Anot ekspertės, tokiomis programėlių funkcijomis naudotis labai paprasta. Užtenka nusiųsti žinutę arba laikinai galiojančią nuorodą norimam žmogui, o jis gali stebėti, kur judate.

Atsitikus netikėtai situacijai, svarbu greitai išsikviesti pagalbą. Todėl išmaniuosiuose telefonuose yra įdiegta greitojo numerio rinkimo funkcija, kuri kelių mygtukų paspaudimu leidžia paskambinti nustatytu telefono numeriu.

Situacijoms, kuriose skambinti ir kalbėti nėra galimybės, A. Krivickaitė siūlo telefonuose aktyvuoti pagalbos žinučių funkciją, kuri paspaudus užrakinimo mygtuką kelis kartus, pasirinktiems kontaktams išsiunčia žinutę su tekstu „Man reikia pagalbos“.

- Reklama -

„Mūsų telefonuose veikianti funkcija ne tik praneša artimiesiems apie nutikusią nelaimę, tačiau ir automatiškai gali padaryti penkių sekundžių trukmės balso įrašą bei priekines ir galinės kamerų nuotraukas ir visą medžiagą išsiųsti pasirinktiems adresatams“, – teigia specialistė.

Kaip aktyvuoti saugumo funkcijas?

A. Krivickaitė sako, kad papildomų saugumo priemonių įgalinimas nereikalauja daug laiko, o tai padarius, patys jausitės ramiau ir saugiau.

„Kalbant apie „Samsung“ telefonus, tiek greitąjį numerių rinkimą, tiek pagalbos žinutes galima aktyvuoti atlikus tris paprastus žingsnius“, – savo mintį pratęsia ekspertė.

Siekdami nustatyti greitojo rinkimo numerius telefone, atlikite šiuos veiksmus:

  • Pirmiausia, atsidarykite numerių rinkimo lauką ir spustelkite viršuje dešiniame kampe esančius tris vertikaliai išdėstytus taškus.
  • Pasirinkite „Greitojo rinkimo numeriai“, tuomet galėsite iš adresatų knygos išsirinkti norimą telefono numerį jam priskirti greitojo rinkimo skaičių.
  • Funkcija aktyvuojama rinkimo klaviatūroje pasirinkus konkrečiam adresatui priskirtą skaičių, palietus jį pirštu ir palaikius kelias sekundes.

Kad aktyvuotumėte pagalbos žinučių funkciją, atlikite šiuos veiksmus:

  • Nustatymuose pasirinkite „Išplėstinės funkcijos“.
  • Tuomet suraskite „Siųsti SOS žinutes“, jas įjunkite ir pasirinkite adresatus, kuriuos norite pridėti. Pasirinkę kontaktus, spustelkite „Atlikta“ ir „Atgal“. Šioje vietoje taip pat galite pasirinkti, jog nelaimės atveju įrenginys automatiškai siųstų balso įrašą ir nuotraukas pasirinktiems adresatams.
  • Pagalbos žinutė bus išsiųsta kelis kartus greitai spustelėjus užrakinimo mygtuką.

Anot A. Krivickaitės, pasitelkę visas funkcijas, kurias siūlo išmanieji įrenginiai, žinosite, jog prireikus pagalbos jos sulauksite greitai ir efektyviai, o tai padės saugiau jaustis net tamsiuoju paros metu.

Liga Bite
„Samsung Electronics Baltics”

TOP naujienos

ORAI: Šeštadienį, kovo 11-ąją, daugelyje rajonų krituliai, dieną vietomis smarkūs

Šeštadienį, kovo 11-ąją, daugelyje rajonų krituliai, dieną vietomis smarkūs. Naktį daug kur, dieną vietomis lijundra, plikledis. Rytą ir dieną kai kur šlapio sniego apdraba,...

Savo upes mes esame pakeitę neatpažįstamai: ar dar galime atitaisyti žalą?

Upių tinklą galima palyginti su žmogaus kraujo apytaka – užsikimšus kraujagyslei, medžiagos nebegali cirkuliuoti. Šiuo metu Lietuvos upių kraujotaką blokuoja mažiausiai 1,5 tūkst. žmogaus...

Per pastaruosius metus šie gėrimai vis dažniau atsiranda ant švenčių stalo: ekspertė įvardijo tendencijos priežastis

Nealkoholinio alaus, vyno bei kitų gėrimų gamyba turi ilgą istoriją, o jų ištakos siekia šimtmečius. Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais, dėl besikeičiančių vartotojų pageidavimų, sveikatos sumetimų...

Šventinio maratono įkarštyje: kaip nugalėti šiuo metu jaučiamą įtampą ir išvengti streso?

Nors artėjantis šventinis laikotarpis daugeliui asocijuojasi su teigiamomis emocijomis ir džiaugsmą keliančiomis akimirkomis, tačiau dažnu atveju jis atneša ir nemažai streso bei nerimo. Dovanų...

Balandžio 7-oji, trečiadienis, Pasaulinė sveikatos diena

Balandžio 7-oji, trečiadienis, 15 savaitė. Saulė teka 06:40, leidžiasi 20:04, dienos ilgumas 13.24. Mėnulis (Delčia). Perkamiausios Audioknygos » Vardadieniai: Minvydas, Kantautė, Hermanas, Donata. Datos: Pasaulinė sveikatos diena.Tarptautinė tutsių genocido Ruandoje 1994 m. atminimo diena. Šiandienis orai: Šiandien daug kur trumpi krituliai, vyraus šlapdriba,...

Lapkričio kalendorius: kada „Sodros“ išmokos pasieks pensininkus, tėvus, bedarbius

Lietuvoje įvedant visuotinį karantiną, „Sodra“ žada laiku mokėti išmokas ir pensijas bei planuoja imtis papildomų saugumo priemonių bendraudama su gavėjais. Daugėjant patvirtintų COVID-19 atvejų, pastarąjį mėnesį didėja ir išduodamų nedarbingumo pažymėjimų skaičius. Šie pažymėjimai gyventojams...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS