12.3 C
Anykščiai
2024 / 09 / 08

Internete galima rasti jūsų adresą: kaip tai ištrinti?

Ar jau skaitėte?

Neslėpkite – bent kartą tikrai esate įvedę savo vardą ir pavardę į „Google“ paieškos laukelį. Nors dažniausiu atveju rezultatuose pamatysite tik tą informaciją, kuria patys esate dalinęsi socialiniuose tinkluose ar kitose interneto platformose, kartais rezultatai gali atskleisti ir tokius jūsų duomenis, kuriais dalintis norite toli gražu ne su visais. Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, sako, kad internete galima surasti ir žmonių namų adresus, telefono numerius, el. paštus bei kitą asmeninę informaciją. Vis dėlto, „Google“ neseniai pristatė būdą, kaip dalį šios informacijos galima ištrinti.

- Reklama -

Internete – asmeniška informacija

„Google“ paieškoje rasti asmeninę informaciją apie save – nemaloni staigmena. Gali būti, kad jums nežinant įmanoma „išgooglinti“ net jūsų namų adresą ar telefono numerį. Tokią paviešintą informaciją anksčiau pašalinti iš paieškos rezultatų buvo sudėtinga, tačiau „Google“ neseniai pristatė atnaujintą politiką.

Iliustracinė nuotrauka. Unsplash.

„Prieš porą metų „Google“ išplėtė būdus, kuriais naudotojai galėjo pateikti prašymus pašalinti paieškos rezultatus su jų asmenine informacija. Tačiau tuomet reikėjo atitikti labai aukštus reikalavimus, kad rezultatai iš tiesų būtų pašalinti. Dabar bendrovė kartelę sumažino ir daugiau žmonių gali teikti pareiškimus ištrinti jų duomenis“, – sako A. Lukošius.

„Google“ paskelbė, kad atsižvelgs į naudotojų prašymus iš paieškos rezultatų pašalinti informaciją, kuri pažeidžia asmenų privatumą, taip pat nepilnamečių atvaizdus, pornografinį ir kitą jautrų turinį.

„Tačiau svarbu pabrėžti, kad „Google“ gali tik neberodyti šios informacijos paieškos rezultatuose. Tai reiškia, kad tie interneto puslapiai, kurie skelbia, pavyzdžiui, jūsų telefono numerį ar namų adresą, šią informaciją vis tiek skelbs, tačiau nebebus rodomi paieškoje ir juos bus sudėtingiau atrasti“, – pabrėžia „Tele2“ Inovacijų ekspertas.

Anot jo, žmonių asmeninė informacija internete gali atsidurti įvairiais būdais. Ji gali būti nutekinta iš senų arba nesaugių tinklalapių, internetinių parduotuvių, taip pat socialinių tinklų paskyrų, buvusių darboviečių tinklalapių ir kitų šaltinių. Dėl šios priežasties A. Lukošius pataria niekada nesidalinti savo duomenimis nepatikimose interneto svetainėse, neatskleisti informacijos apie save įtartiniems asmenims internete.

- Reklama -

Kaip ištrinti duomenis?

„Tele2“ Inovacijų eksperto teigimu, norint pašalinti asmeninę informaciją iš interneto paieškos rezultatų, reikės atlikti kelis žingsnius. Apsilankius specialiame „Google“ puslapyje, jo apačioje paspauskite mėlyną mygtuką „Start removal request“. Iš pateiktų parinkčių pasirinkite „Content contains your personal information“ ir savo šalį, tada spustelėkite mygtuką „Next“.

Kitame puslapyje būsite paprašyti nurodyti, kokio tipo asmeninę informaciją norite pašalinti iš „Google“ aieškos. Priklausomai nuo kategorijos, jūsų gali būti paprašyta pateikti išsamesnės informacijos apie įvykį. „Google“ taip pat prašo nurodyti pažeidžiančio turinio ar paveikslėlio adresą. Vienu metu galite pateikti iki 1000 nuorodų.

„Prie užklausos pridėkite ekrano nuotrauką, kurioje matytųsi paviešinta jūsų asmeninė informacija. Atlikus reikiamus žingsnius, „Google“ paprašys jūsų nurodyti savo vardą, pavardę, gyvenamosios vietos šalį ir el. pašto adresą. Tai reikalinga tam, kad gautumėte visą informaciją apie užklausos įgyvendinimą“, – pataria A. Lukošius.

Tiesa, teks būti kantriems – neaišku, kiek laiko užtruks jūsų atvejo nagrinėjimas, o kai kuriais atvejais „Google“ gali pranešti, kad užklausa neatitiko reikalavimų, todėl nebus įvykdyta. Apie visus veiksmus „Google“ žada informuoti kiekvieną paraišką pateikusį naudotoją.

Asta Buitkutė
„Tele2“ atstovė ryšiams su visuomene

TOP naujienos

Horoskopai kovo 6 dienai

AVINASLaikas veikti ir tyrinėti, patirti tai, apie ką vakar dar nė nesvajojote. Gal kai kam jūsų elgesys ir pasirodys kvailas ar mažų mažiausiai keistas...

Morkų ir pastarnokų mišrainė – vitaminų šaltinis už 4 eurus: tiks tiek garnyrui, tiek užkandžiui

Kai žiemą nebeturime žalumynų bei įprastų šviežių daržovių, metas atsigręžti į šaknines – jos pigios, lengvai paruošiamos, sočios ir sveikatai palankios. Tad daugiau išsivirus...

Nepraraskite budrumo: kokie pavojai sveikatai tyko gamtoje atšilus orams

Atšilus orams bunda gamta, o kartu su ja daugėja ir šiltajam metų laikui būdingų susirgimų. Specialistai pastebi, kad prasideda laikas, kai žmonės dažniau užsikrečia...

Kaip elgtis turint bilietą į atidėtą ar atšauktą renginį

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pateikė informaciją apie gyventojų teises atidėjus ar atšaukus renginius Lietuvoje, į kuriuos buvo įsigyti bilietai. Bilietus įsigijusiems asmenims patariama sekti...

Dantų kariesą lemia tiek įgimti veiksniai, tiek jūsų gyvenimo būdas

Dantų kariesas, arba ėduonis, yra lėtinis danties kietųjų audinių pažeidimas, kuriam vystantis kietuose danties audiniuose mažėja mineralinių medžiagų – t. y. kalcio ir fosforo. Šiam pažeidimui pažengus, prasideda danties irimo procesas ir jo vainike...

Patirkite Jordaniją: nakvynė dykumoje, žemiausia vieta žemėje, unikali virtuvė ir istorinės vietos 

Jordanija – puiki vieta pažinti Artimuosius Rytus, o į keliones patirtis leistis rudenį ir žiemą bene geriausias laikas. Šlovinga senovės architektūra, ypatinga miestų atmosfera, giluminis nardymas, gardus vietinis maistas, įspūdingos šventos vietos, Raudonoji ir...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS